Toz Tutma Perdesi (Dust Tex Net)
 

 
Toz Tutma Perdesi Nedir? Nasıl Çalışır?

Havadaki tozu en etkili önleme sistemidir. Ürünün kullanılma amacı, açık alanlardaki toz problemlerinin çözümü için kullanılır. Örneğin; Madenler, harfiyat sahaları, katı atık döküm alanları, limanlar, demir-çelik fabrikaları, kömür stok sahaları vb. toz taneciklerinin bölge dışarısına çıkmasını engeller.

Ürünün patentinin alındığı Avrupa ülkeleri, İtalya ve diğer ülkeler.

Tozu kontrol etmek için modern teknolojiyi kullanan yenilikçi bir üründür. Açık alanlardaki toz taneciklerini kontrol etmek için yeni bir standart oluşturmuştur. Bu güne kadar çözümü imkansız görünen problemlere yeni çözümler sunmuştur.

Çalışma prensibi Gore-Tex gibidir.

Nasıl Çalışır?
Dust Tex Net' in mikro gözenekli yapısı; yıkanabilir olmasına ve aynı zamanda rüzgar ve toza karşı dayanıklı olmasına yardımcı olur. Her mikroskobik gözenek 90 mikronluk bir toz taneciğinden yaklaşık olarak 10 kat daha küçüktür. Bu durumda hava bu gözeneklerden geçebilir fakat toz tanecikleri içerisinde hapis olur ve hareket edemez. Dust Tex Net' in gözenekleri standart hava molekülünden 700 kat daha büyüktür. Bu yüzden hava kolay bir şekilde geçebilir fakat toz tanecikleri geçemezler. Dust Tex Net' e toz taneciği rüzgar ile geldiği zaman, takılır, kurur ve gözeneklere takıldıktan sonra aşağıya doğru iner.

Dust Tex Net rüzgar tarafından taşınan toz ve parçacıkların istatistiğine göre tasarlanmıştır. Toz parçacıklar çok nadiren 90 derece açıyla yüzeye temas eder çünkü genellikle rüzgarın esiş yönüne göre açılar farklılık gösterir. Bu sebeple toplanan toz parçacıklar Dust Tex Net yüzey alanına göre çok daha fazladır.

Dust Tex Net özel yapısı ve esnekliği sayesinde en güçlü rüzgarlara karşı dahi çok dayanıklıdır. Çok aşırı durumlarda ise net ağını destekleyen kancalar serbest kalarak ağın salınmasına izin vererek ağın korunmasını sağlar.

Teknik Notlar
Montaj sağlam bir yapı üzerine yapılmalıdır.
İdeal yükseklik 20 m olmalıdır.
Direkler arasındaki ideal uzaklık 10 m olmalıdır.

Çalışma Prensibi
Dust Tex Net elektrostatik yüklü olup içerisinden geçen, havada bulunan mikro partiküllü toz taneciklerini yakalar ve yer çekiminin yardımı ile yere düşürür. Dust Tex Net, Gore-Tex prensibi ile çalışır. Tozu durdurur fakat havanın geçmesine izin verir.

Uygulama Alanları
 • Depolama alanları (Kömür, hurda vs.)
 • Madenler
 • Taş ocakları
 • Demir-çelik fabrikaları
 • Yıkım alanları
 • İnşaat alanları
 • Limanlar
Dust Tex NetDust Tex NetDust Tex NetDust Tex NetDust Tex NetDust Tex NetDust Tex NetDust Tex NetDust Tex NetDust Tex Net 
 
 
 
 • Toz bastırma sistemleri Dünyada 2 ye ayrılırlar:  Ecology S.r.l. ürünleri ve Diğerleri!
 • Kalite; yüksek verimlilik, düşük maliyet ve az bakım masrafı demektir!
 • Sulama yapmayın, tozu  bastırın! ( suyu israf etmeyiniz! )
 • Dünyada, Çevreye duyarlı Firmaların % 76’ sı  ECOLOGY S.R.L. tercih etmektedir, yanılmış olamazlar!
 • Ecology S.r.l. daha iyisini yapana kadar Dünyanın en iyisi budur!

 
 
jquery lightbox frameby VisualLightBox.com v6.1
 
 
 
 
 
 
 
 
© Copyright 2016 ECOLOGY SRL - TÜRKİYE    Tel.(0216) 305 0805    Gsm.(0532) 338 2919    info@ekoloji-turkiye.com